ضایعات الکتریکی: از چالش بازیافت به فرصت های نوظهور

14 آگوست ضایعات الکتریکی: از چالش بازیافت به فرصت های نوظهور

دولت های سراسر جهان، از نظر فدرال و منطقه ای، سیاست های حفاظت محیط زیست را هدف قرار داده اند تا میزان انتشار دی اکسید کربن (CO2) کاهش یابد، که ۸۷ درصد آن از سوخت های فسیلی قابل احتراق است.

با در نظر گرفتن فن آوری های کم کربن با هدف کاهش اثرات زیست محیطی، مشکلات مربوط به تغییرات آب و هوایی حل و فصل می شوند. وسایل نقلیه الکتریکی (EVs) – که توسط واحدهای ذخیره انرژی نوآورانه که از باتری استفاده می کنند – راه حلی برای افزایش سطح CO2 و گازهای گلخانه ای (GHG) در جو است.

 

هنگامی که بازار وسیله نقلیه الکتریکی ظهور کرد، مسئله ای را مطرح کرد که تولید کنندگان خودرو و دولت ها به طور یکسان به آن پاسخ نمی دادند:  باتری های لیتیوم- یون کجا مصرف می شوند؟

 

علیرغم تمرکز بر صرفه جویی در مصرف انرژی و بهره وری، صنعت وسیله نقلیه الکتریکی و مقررات  آن عمدتا از ضوابط استفاده مجدد از باتری های وسیله نقلیه الکتریکی که به عنوان “ضایعات الکتریکی” طبقه بندی شده اند استفاده نمی کنند. این چالش خاص برای فرصت های پیش روی صنعت در حال توسعه در بازیافت ضایعات الکتریکی باز می شود.

سیاست های حاکم بر استانداردهای زیست محیطی جدید

 

وسایل نقلیه الکتریکی ثابت می کنند که سوخت وسایل حمل و نقل از طریق برق به جای سوختن سوخت های فسیلی به طور قابل توجهی باعث کاهش انتشار گازهای گلخانه ای می شود؛ تا ۵۰ درصد کمتر از گازهای گلخانه ای که از وسایل نقلیه الکتریکی در مقایسه با حمل و نقل سنتی منتشر می شود.

این تغییر در سوخت های فسیلی به خاطر تلاش های قابل توجه دولت ها و خودروسازان برای کاهش انتشار جهانی گازهای گلخانه ای با ستایش فراوان روبرو شده است. به عنوان مثال، دولت های انگلیس و فرانسه که در ماه جولای ۲۰۱۷ متعهد به فروش خودروهای دیزلی و بنزینی شده بودند تا سال ۲۰۴۰، در حالی که خودروساز ولوو (STO: VOLV-B) قول داد تنها خودروهای الکتریکی و هیبریدی را از ۲۰۱۹ به بعد به فروش برساند.

در حالی که برخی از کشورها متعهد هستند که موتورهای احتراق را به طور کامل ممنوع کنند، برخی دیگر سیاست های جامعی دارند که اقدامات مربوط به تغییرات اقلیمی مربوط به انتشار CO2 است. طبق توافقنامه پاریس، کانادا تا ۲۰۳۰ قصد دارد میزان انتشار گازهای گلخانه ای را ۳۰ درصد پایین تر از سال ۲۰۰۵ بگذارد.

 

در اکتبر سال ۲۰۱۶، دولت کانادا یک معیار قیمت گذاری کربن اعلام کرد و مجموعه ای از اصول و معیارها را برای تضمین قیمت گذاری کربن در سراسر کانادا در طول زمان ارائه می داد. این چارچوب بر چندین زمینه تمرکز دارد، از جمله بهبود بهره وری انرژی وسایل نقلیه، و قرار دادن وسایل نقلیه ای در جاده ها که انتشارشان صفر است.

دولت های در سراسر جهان  مقررات مربوط به رعایت قوانین  صنعت خودرو سازی میلیارد دلاری را یکی از عوامل اصلی پیش بینی رشد چشمگیر بازار وسیله نقلیه الکتریکی می دانند.

 

 

چشم انداز محیط زیست

در حالی که افزایش وسایل نقلیه الکتریکی یک نقطه عطف محسوب می شود، خودروسازان و قانون گذاران به طور یکسان باید به چرخه عمر باتری های وسیله نقلیه الکتریکی بپردازند.

 

باتری وسیله نقلیه الکتریکی عموما ۵ تا ۱۰ سال عمر می کند و تا سال ۲۰۲۵، ۹۰ درصد از بازاررا باتری  لیتیوم- یون تشکیل می دهد، پیش بینی های روزکیل، به این معنی است که ما می توانیم انتظار داشته باشیم که سالانه از ۱۲۰،۰۰۰ تا ۱۷۰،۰۰۰ متریک تن باتری های وسیله نقلیه الکتریکی استفاده شده با شروع از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا سال ۲۰۳۰، تقریبا ۱٫۵ میلیون باتری وسیله نقلیه الکتریکی در آمریکای شمالی به پایان عمرخود خواهند رسید.

این افزایش پیش بینی شده در باتری های مصرفی وسیله نقلیه الکتریکی ، یک خطر زیست محیطی غیر قابل تشخیص است. اگرچه زیرساخت های موجود در کانادا، مکزیک، چین و ایالات متحده برای جمع آوری، انتقال و بازیافت باتری های وسیله نقلیه الکتریکی از رده خارج شده وجود دارد، در حال حاضر تنها چند شرکت وجود دارد که دارای تکنولوژی و ظرفیت برای بازیافت فلزات باتری وسیله نقلیه الکتریکی هستند.

بازیافت لیتیوم یک مجموعه منحصر به فرد از چالش ها را فراهم می آورد که اگر به موقع کاهش نیابد، برای انقلاب وسیله نقلیه الکتریکی می تواند منجر به عواقب شدید زیست محیطی شود. امروزه اکثر تلاش های بازیافت باتری استفاده از ذوب است که تنها بخشی از کبالت و  لیتیوم را بازیابی می کند. علاوه بر این، کبالت به عنوان یک فلز خام مورد استفاده قرار می گیرد که می تواند برای آلیاژ سازی استفاده شود اما نیاز به پالایش بیشتری برای استفاده در باتری ها دارد. کبالت و لیتیوم باقی مانده، غیرقابل تصفیه هستند و مواد زائد خطرناک محسوب می شوند.

 

با توجه به افزایش چشمگیر وسایل نقلیه الکتریکی به عنوان یک راه حل برای کاهش گازهای گلخانه ای، مبارزه با کاهش عرضه و تقاضای بیشتر، و همچنین بازیابی و بازیافت فلزات ضروری، برای کل چرخه عمر وسیله نقلیه الکتریکی حیاتی است. به سادگی، برای کاهش سطح CO2 و کاهش گازهای گلخانه ای ، هم وسایل نقلیه الکتریکی و هم چرخه عمر کامل مورد نیاز است.

 

ظهور بازار ضایعات الکتریکی

لری ری، رئیس و مدیرعامل شرکت آمریکایی منگنز گفت: “همانطور که بازار وسایل نقلیه الکتریکی کم می شود و سازمان های دولتی شروع به درک میزان مشکل باتری ها می کنند، می توانیم قوانینی را تصویب کنیم که تولید کنندگان، وسیله نقلیه الکتریکی و باتری را برای حل این مشکل به چالش می کشند. برخی از مکان هایی مانند آلمان و کانادا انگیزه های بازیافتی را در پیش گرفته اند.” (TSXV: AMY، OTCMKTS: AMYZF، FWB: 2AM)،

American Manganese ، تحقیقات Kemetco Research را تأیید کرده است تا مناسب بودن فرآیند هیدرومتالورژی اختصاصی برای بازیابی ۱۰۰ درصد از لیتیوم، کبالت، نیکل، منگنز و آلومینیوم از مواد کاتدی مورد استفاده در باتری های لیتیوم- یون را نشان دهد..

 

دولت هایی مانند چین و اتحادیه اروپا در حال اجرای قوانینی هستند که تولید کنندگان خودرو را مسئول تولید مجدد باتری های لیتیوم در تولیدات خود می کنند.

جیم گرینبرگر از NAAT Batt International اظهار داشت: “دولت ها کاری انجام خواهند داد، آنها اجازه نخواهند داد که باتری وسایل نقلیه الکتریکی به پایان عمرخود در محل های دفن زباله برسند.”

 

برخی از اولین تاسیسات بازیافت در مقیاس بزرگ در حال حاضر در حال انجام است. در ماه مارس ۲۰۱۸، دولت چین اولین برنامه های بازیافت را در چهار منطقه عمده خود معرفی کرد. تولید کنندگان ماشین های چینی مسئول جمع آوری و بازیافت باتری های لیتیوم یونی وسایل نقلیه الکتریکی هستند. دولت، تولیدکنندگان وسیله نقلیه الکتریکی را پشتیبانی می کند و با تأمین حمایت های سیاسی و صندوق های صنعتی برای عملیات تست کمک می کند. دولت چین تقاضای بیش از حد برای لیتیوم را درک می کند که می تواند به معنای منبع رو به رشد آلودگی باشد.

 

اگر چه قوانین رانندگی عامل حفاظت از محیط زیست است، این حرکت با افزایش هزینه ها و نگرانی های عرضه و تقاضا مواد باتری وسیله نقلیه الکتریکی مانند لیتیوم و کبالت مبارزه می کند.

انتظار می رود که دولت های فدرال در سراسر جهان قوانین مشابهی را برای تطابق با توافقنامه پاریس و استانداردهای زیست محیطی کشور اتخاذ کنند.

 

 

از رده خارج کردن

 

همانطور که وسایل نقلیه الکتریکی و تولید باتری همچنان در مقیاس جهانی رشد می کنند، ضایعات الکتریکی به عنوان یک صنعت در حال ظهور است. تغییر به وسایل نقلیه الکتریکی پتانسیلی برای بازار قابل توجه برای هدف قرار دادن بازیافت باتری وسیله نقلیه الکتریکی است. در نتیجه، شرکت ها با استفاده از فن آوری های بازیافت پیشرفته با هدف حل کردن چالش بازیافت باتری وسیله نقلیه الکتریکی در بازار وارد می شوند و در عین حال بر روی بازار پررونق وسیله نقلیه الکتریکی سرمایه گذاری می کنند.

همانطور که این شرکت ها به دنبال همکاری با تولید کنندگان باتری و وسیله نقلیه الکتریکی در سراسر جهان هستند، کمک به آنها تبدیل به محیط زیست سازگار است و فرصتی برای سرمایه گذاران برای دیدن نتایج مثبت از صنعت حمایت شده توسط اقدامات دولت قوی وجود دارد.

این مقاله INNspired توسط American Manganese (TSXV: AMY، OTCMKTS: AMYZF، FWB: 2AM) حمایت می شود. این مقاله با توجه به استانداردهای سرمقاله INN برای آموزش سرمایه گذاران نوشته شده است.

1Comment
  • یک نویسندهٔ دیدگاه در وردپرس
    Posted at 15:52h, 14 آگوست پاسخ

    سلام، این یک دیدگاه است.
    برای شروع مدیریت، ویرایش و پاک کردن دیدگاه‌ها، لطفا بخش دیدگاه‌ها در پیشخوان را ببینید.
    تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.

ارسال نظر